Topicrem Soothing Cleansing Water | Yatıştırıcı Makyaj Temizleme Suyu

Merhaba
Nerelerdesin derseniz maalesef kayınpederimi kaybettik ve inceleme yapmaya yazı yazmaya çok fırsatım olmadı. Ama bomba gibi buradayım. Bir alışverişler yaptım ki aman aman :) Youtube için de ışığım geldi arka planımı da ayarladım mı tutmayın beni :) Belki muhteşem videolar çekemeyebilirim ama en azından kalitesi yüksek olsun renkler belli olsun yeter benim için ilk etapta. Sonra elbet öğrenirim bir şeyler :)
Neyse bugün beni sinir eden nefret ettiğim bir ürünle karşınızdayım. İnsanların bu ürünü hunharca beğenmeleri ve tavsiye etmelerine de ayrıca gıcık olmuş durumdayım.
Öncelikle Topicrem markasının bu misel su olarak satılan ürünü İstanbul'da katıldığım bir etkinlikte hediye edildi ve hediye edildiğinde çok sevindim. Çünkü herkes çok beğeniyordu ve demek için iyi bir fırsattı.
Israrla elimdeki makyaj temizleme suyunu bitirip büyük umutlarla açtım ve ilk denemem de nefret ettim.
Ürünün kaç boyu var bu tek boy mu bilmiyorum araştırmadım bile. Kaç lira olduğunu da bilmiyordum ama bir kaç siteye baktım ve 30 TL civarında olduğunu gördüm. Tek kelimeyle yazık. Eğer para verip almış olsaydım vallahi kahrolurdum.
Neden mi? Pamuğa döktüm ve göz kapaklarıma koyup o şekilde bir süre bekledim. Her makyaj temizleme suyu ile böyle yapıyorum. O ıslaklıkla özellikle rimel eyeliner falan çözülüyor ve göz etrafımı çok hırpalamadan temizliyorum. Ama rimelimi yumuşatmakta başarılı olamadığı gibi yumuşayan kısımlar göz etrafıma dağıldı ve bir türlü çıkaramadım. Resmen oradan oraya bulaştı siyahlık. Daha fazla mı tutsam acaba dedim göz kapaklarımda ama bu defa da ufalanır gibi oldu pütür pütür döküldü. Dökülmeyip eriyen mi desem ne desem hayatımda ilk defa karşılaştığım bir şeye sebep oldu. Fotoğraf biraz garip ama başka gösteremedim. Rimel iplik gibi gözümün içindeydi. Bayağı tutup çekiyorsun gözünün içinden ip çeker gibi iğrenç bir his.
Bunu belli bir marka rimelle denemedim. Defalarca ısrarla başka rimellerle denedim ama sonuç hep aynı oldu. Dahası normalde 2-3 disk pamuk kullanırken tüm göz ve yüz makyajım için 6-7 disk pamuk yetmez oldu.
Sonra instagramda biri göz makyajı için yeterli olmadığını yüz için iyi olduğunu yazdı. Hadi dedim bitsin ziyan olmasın kullanayım ama yok. Fondöteni bile sökemiyor ciltten. Normalde her hangi bir misel su ile yüzümü temizlediğimde hemen arkasından Clarisonic ile temizliyorum cildimi. Yani asla makyaj temizleyici suyla silip yatmıyorum. Ama ilk defa Clarisonic'in beyaz kılları turuncu oldu. Fondöteni bile çıkaramamış.
Şuan hala içinde 2-3 parmak var ama masamı temizliyorum ne yalan söyleyeyim.
Bir sinir olduğum diğer konu da fotoğrafta görünen bedava yazan etiket. Son kullanma tarihini göremeyince o bandı sökeyim dedim ama maşallah bandın altında devlet sırrı yazılı olmalı ki bir türlü çıkmadı. Zorla söktüğümde başka bir kodun şişeye basıldığını ama son kullanma tarihinin üzerindeki kağıda basıldığını gördüm ama tabi yapışkanı sökünce tarih falan da kalmadı. Yani son kullanma tarihi geçmiş mi geçmemiş mi bilmiyorum. Daha önce çok bilindik 3 markanın son kullanma tarihi geçmiş ürünleri etkinliklere yolladıklarına ve asla bunu kabul etmediklerine bizzat şahit oldum ki hepsi elimde mevcut hala onları da paylaşmayı düşünüyorum.
Neyse velhasıl yüzümü yakmasa da tahriş etmese de alerjiye yada her hangi ters bir duruma sebep olmasa da bence asla 30 TL etmeyecek bir ürün. Elimde bir de aynı etkinlikte hediye edilen kremi var ama kullanmaya cesaretim yok açıkçası.
Kullan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim. Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder