Flormar BB Spray Mousse Foundation | BB Köpük Fondöten

Merhaba
Flormar alışverişinde aldığım bir diğer ürün olan ve baza nazaran hakkında oldukça olumsuz yorum duyduğum bu bb fondöteni sırf fiyatı 6 TL ye düştü diye ben de alıp incelemek istedim.
Herkesin ortak düşüncesi fondöteni sürdükten sonra renginin oldukça koyulaşmasıydı. Bende bunu düşünerek en açık rengini alacaktım.
Hatta +Flormar Türkiye çalışanı da bb fondötenin sürdükten bir süre sonra koyulaştığını söyledi. Bende bu yüzden 01 rengini alacaktım ki çalışan yok canım o bembeyaz kalır suratında 02 yi al dedi. Elimin üzerinde denemek gibi bir hata yaptım çünkü yüzümde makyaj vardı ve yüzüme yada boynuma denemem saçma olacaktı. Tabi elime denemem de en az diğerleri kadar saçmaydı.
Neyse. 02 numarasını alarak mağazadan çıktım. Bu ürün de aynı diğer baz gibi pompalı bir ambalajda. Yine aynı traş köpüğü mantığıyla çalışıyor. Ama dikkat oldukça az ve yavaş basmak lazım yoksa fırt diye avucunuz köpük doluyor.
Rengi maalesef 02 ivory olmasına rağmen çok fazla koyu. Ayrıca bence sarı alt tonlular için de uzak durulması gereken bir ürün. Çünkü yüzüme sürdüğümde resmen pembe oldu. Ve inanabiliyor musunuz ben bu bb fondöteni sürüp dışarı çıktım 4-5 defa :(
Ama ürün hakkında doğru düşüncelere varmam için bunu yapmalıydım. Evet bb fondöten 12 saat olmasa da 5-6 saat cildimde kıpırdamadan durdu. Hem de karma ciltli olduğum ve üzerine pudra uygulamadığım halde. Ancak parlama yaptı bunu da söylemeden geçemeyeceğim.
Artık oksitlenmemi dersiniz yoksa ürünün kendisi mi koyu dersiniz bilemem ama sürünce koyulaştığı kesin. Gerçi elime sıktığımda da köpük oldukça koyu renkte. Sanırım yapısı bu.
Kapatıcılığı hafiften ortaya doğru.
Yine baz gibi 25 güneş koruma faktörü içeriyor. Eğer en açık rengini alırsanız belki kışın kullanabilirsiniz ama 25 gkf (spf) yaz için yeterli değil bence. Ve yine flaşlı fotoğraf çekimlerinde beyaz bir surata bürünmeniz olası.
Maalesef kendisini pek sevemedim. 01 numarasını alsaydım fikrim başka mı olurdu bilemiyorum. Ama onunda çalışanın söylediği gibi bembeyaz olduğunu düşünmüyorum. Yine de indirimler bitmeden gidebilirsem sizin için deneyeceğim.
Siz bu ürünü denediniz mi? Yorumlarınız neler bekliyorum. Kendinize iyi bakın hoşça kalın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder