Note Terracotta Allık 03 Oriental Pink

Merhaba
Bugünkü konuğum Note Kozmetik'in 1. yaş günü dolayısıyla yaptığı çekilişten kazandığım terracotta allık.
Önce terracotta ne demek normal allıktan farkı ne ondan bahsedeyim. Biraz araştırdığımda terracottanın arkeolojik bir kelime olduğu ve fırınlanarak pişirilmiş anlamına geldiğini gördüm. Bende fırınlanmış olduğunu biliyordum ama arkeolojik bir kelime olduğundan haberim yoktu öğrenmiş oldum :)
Benim allığım kargoda kırıldığından ve o şekilde kırık halini paylaşmak istemediğimden firmaya mesaj atıp allık olmadan paylaşacağımı söyledim. Çünkü eminim bu şekilde paylaştığımdan bazı kişiler firmaya suç bulacaktı ama bence suçlu kargo şirketiydi çünkü poşetim yırtıktı. Her kargo firması gibi bu getirenlerde elime tutuşturup arkalarına bakmadan gittikleri için durun açayım öyle gidin desem de bir kaç defa bazılarına hiç umursamadılar bile.
Neyse ben bu şekilde paylaşmayacağımı sonra allıkta yollamıştık demeyin diye sormamaları için firmaya ilettim. Ve onlarda bana hemen yenisini yollayacaklarını söylediler ve ertesi gün yolladılar bile.
Ben de madem yenisi yollandı diyerekten allığı alkolle preslemeyi denedim. Hani yapamazsam da denemiş olurum zaten kırık yerlerini çöpe atıp kalanını kullanmayı düşünüyordum çünkü rengine bayılmıştım. Alkolünü bir hayli fazla koyup neredeyse krem bir ürün elde etsem de çıkan sonuca bayıldım.
Şimdi yenisin, allık preslediğimi far olarak kullanıyorum. İçeriğindeki yağlar sayesinde hiç toz toz durmuyor.
Yapısına gelecek olursam kadife gibi. Çok az bir tozutma var maalesef ama benim için önemli değil. Pignemtasyonu çok iyi. O yüzden azar azar kullanıp istenilen yoğunluğa göre arttırmak lazım. Yoksa palyaço gibi olmak kaçınılmaz.
Işıltılı olduğundan dolayı üzerine ekstradan aydınlatıcı kullanmaya gerek duymuyorum.
Ben allığı allık olarak da far olarak da bir hayli sevdim. Bence ilk indirimde bu allığa ve genel olarak Note ürünlerine şans verebilirsiniz. Doğal içeriği ile tercih edilecek güzel bir marka. Zaten uygun fiyatlı ama zaman zaman 2 al 1 öde yada %30 gibi indirime giriyor ki işte o zaman tadından yenmez :)
Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder