Ebay Alışverişim ve Aldığım Makyaj Fırçaları

Merhaba
İnstagramdan takip eden arkadaşlarım bilir. Bayramdan 10 gün kadar önce mayıs 30 tarihinde yaptığım alışverişimin kargosu elime ulaştı. Tam da bir kaç günlük tatilim öncesinde elime geçmesine çok sevindim.
Alışverişimin detaylarına gelecek olursam iki set fırça aldım. Biri kendim için aldığım ve içinde sadece göz makyajı için kullanılan ve çoğunluğunu karıştırma fırçalarının oluşturduğu yedili set. Bir diğeri de kardeşimin eşi  için aldığım içinde göz ve yüz makyajı için gerekli olan fırçaların bulunduğu on beşli set. Ben geçen sene bu on beşli setten aldığım için bu setten bir tane daha almadım.
O setten de bahsedecek olursam tabi ki bir seneyi aşkın zamandır kullanıyorum ve her birinden çok memnunum. Uzun zamandır kullanmama her 15 günde bir yıkamama rağmen hiç dağılmadılar. Sapları ahşap olduğu halde şişme yada boyalarında çatlama dökülme de olmadı. Kıllarında dökülme deforme olma yada renk verme de olmadı. Hem de sıkı durun bu on beşli seti sadece 13 $ a aldık :) sanırım geçen sene ben de bu fiyata almıştım yada 11 $ falandı :) Ve en güzeli de iki set için de kargo ücreti ödemedim .
Benim aldığım fırçaları da aslında karıştırma fırçasına çok ihtiyacım vardı ve Mac yada Sigma fırçaların tanesine 100 TL civarı vermek mantıklı gelmiyordu. Zaten geçen sene aldığım fırçalarında kalitesinden memnun kalınca neden Ebay.com'dan almıyorum ki dedim ve ufak bir araştırmayla bu seti almaya karar verdim. Set 7 fırçadan oluşuyor. Geleli 20 gün oldu. Neredeyse her gün makyaj yapıyorum. Ve göz makyajımda özellikle bu fırçaları kullandım. Ve bayıldım. 17 $ a 7 fırça aldım ve gayet de memnun kaldım. Düşünsenize tanesi 2.5$ yani 6 TL civarında.
Sadece makyaj yaparken ki performansları değil yıkadığım zaman da kıllarının dökülmemesi ve deforme olmaması da benden artı puan aldı.
Unutmadan Sephora'nın anlık fırça temizleyicisini kullandığımı biliyorsunuz. Sephora'nın fırça temizleyicisine buradan ulaşabilirsiniz. Bu fırça temizleyicisi ile temizlediğimde de fırçalarda her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım.
Bildiğiniz gibi ülkemizde gümrük mevzuatı biraz sıkıntılı. Yurtdışından alışveriş yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. Ama ben bu alışverişimde de hiç sıkıntı yaşamadım. Zaten toplam alışverişim 70 $'ı geçmediği için takılmazdı. Bir de alışveriş yaptığım satıcı (dükkanı için tık tık) ben ikaz etmememe rağmen hem gift (hediye) diye belirtmiş hem de makyaj fırçası yerine art brush (resim fırçası) yazmış. Böylelikle gümrüğe takılmadan sorunsuzca tam da 1 ayda elime ulaştı.
Şimdi tek derdim bu setten bir yada iki tane daha almak. Çünkü o kadar sevdim ki hep bunlarla yapıyorum makyajımı ve bazen yedeği olmadığı için keşke iki set almaymışım diyorum.
Bu arada ödemeyi Paypal üzerinden kredi kartımla yaptım. Paypal gayet güvenilir bir sitedir. En azından ben bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım.
Benim alışverişim ve detayları bu şekildeydi. Umarım alışveriş yapmak isteyenler ama tereddüt edenler için yardımcı niteliğinde bir yazı olmuştur. kendinize iyi bakın. Ayrı kaldık özlemişim yazı yazmayı. Bayağı da yazmışım inşallah sonuna kadar okumuşsunuzdur. Okuduysanız teşekkürler okumadıysanız da canınız sağ olsun. Sevgiler. Hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder