Karışık Alışveriş (Rossmann , Kipa , Tiffany , Watsons , Hello Kitty, Victoria's Secret , Sephora , The Body Shop)

Merhaba
Bugün sizlerle şubat tatili boyunca yapmış olduğum alışverişlerden bahsedeceğim.
İlk olarak Rossmann'a gittim hem de sırf Arizona Green Tea almak için. Evet bu harika içecekten 8 tane aldım ama ben yazısını yazana kadar maalesef 4 tane kaldı. Kendisine bayılıyorum. Tanesi 4.99TL. Ayrıca Rossmann'da kotlarımın altına giymek için bilekte biten ten çoraplardan aldım. Pakette 15 çift vardı ve fiyatı 14.99TL idi. 3'lüsünü Penti'den 7 TL gibi bir fiyata almıştım ama bu daha uygundu :)
Gebze Center'daki Kipa mağazası kapanıyordu. Yerine Carrefour açılacakmış. Bu yüzden inanılmaz bir indirim vardı. Ve tabi ki aşırı derecede izdiham. Molped'ler 5 TL idi. Ayrıca saç spreyleri Watsons da 15 TL civarı iken aynı spreyler Kipa'da yine 5TL olunca bende bir orta bir sert tutuş iki tane sprey aldım.
Bir de Kipa markasına ait makyaj temizleme mendillerinden bir tane aldım. 3 TL idi. Kullandım ve eh işte yani biraz kuru geldi yapıları ama yine de kullanılır.
Tiffany'de de indirim vardı. Bende bir tane yazlık gömlek aldım. Kot etek ve şortlarla güzel olacağını düşünüyorum. Bir de uzun zamandır böyle bir etek arıyordum. Sonunda buldum ama keşke biraz daha kısa olsaymış. Ama sorun değil halledilir. Gömleği 19.90TL eteği 29.90TL'ye aldım.
Watsons'tan her zaman ki gibi günlük ped aldım o kadar. Daha önceki yazılarımdan da biliyorsunuz. Bu markanın  bu pedleri bence gayet başarılı.
Hello Kitty'den bir şey alma taraftarı değildim. Aslında stanttaki kız bu markanın eyelinerını çok övedü. Hatta resmen parmaklarıyla kendi gözündeki eyelinerı ileri geri kurcaladı sertçe ama santim oynamadı yerinden. Hatta ürünlerin çoğu 15 TL idi ve 3 tane ürün alana 1 tane de bedavaydı. Ama babamız trafiğe kalacağız diye acele ettirince ne aklımdaki allığı ne eyelinerı alabildim. Irmak çok ısrar edince de dönüp bu lipglossu aldım o kadar. Keşke allık ve eyelinerı da alsaymışım. Bu arada lipglossta 15 TL idi.
Victori's Secret %70 indirimdeydi. Ve ben sadece 89TL'den 30 TL'ye düşmüş mumlardan sadece 1 tane alma aptallığında bulundum. Bir defa çok güzel kokuyordu. Bath&Body Works  mumları kadar büyüktü ve bence kesinlikle mumun camı BBW mumlara beş basar. Çünkü mum bittiğinde camı fırça koymak gibi çeşitli şekilde kullanıma çok uygun ve dekoratif. Ayrıca parfümler de muhteşemdi. Almadığım için çok pişman oldum. Saatlerdir Avm'yi gezince bir de üstüne defalarca o kalabalıkta kabin sırası bekleyip kot deneyince bunaldım. Ve Victoria's Secret mağazası da aşırı kalabalık olunca hemen bir mum alıp çıktım. Şuan çok pişmanım. Bana ders olsun ama bir daha böyle yapmam. Fırsatları değerlendiririm.
The Body Shop mağazasından önceleri çok fazla alışveriş yapardım. Özellikle makyaj malzemelerini çok kullanırdım. Pudralarının farlarının body butterlarının hastasıydım. Ne oldu da almaz oldum bilmiyorum ama The Body Shop görünce daldım hemen. Makyaj malzemelerinden yeni çıkan şu renkli küp farları çok hoşuma gitti ama daha önce aldım bu küp farlardan ve senelerdir bitmiyor Allah bitmiyor. Ne bereketliymiş arkadaş. Neyse bende bu defa makyaj malzemesi almak yerine indirime giren ballı el kremi ve lip balm setini aldım. Normalde set 39.90TL imiş ama 19.90 TL'ye düşmüş. İncelemeleri tabi ki gelecek ama şu kadarını söylemeliyim ilk izlenimim olumlu.
Sephora mağazasına şu Lancome'un yeni çıkan fondöteninin testerını almaya gittim. Black card sahiplerine ücretsizdi. Ama mağazadaki görevli mailiniz var mı? falan gibi saçma bir şeyler geveledi ve vermedi :( Ben de çok denemek istediğim Batiste kuru şampuanın seyahat boyunu aldım. Fiyatı 13 TL civarındaydı. Daha tırnak için süslemeler ve glitter glue alacaktım ama mağazadaki bir görevli bile ilgilenmeyince kasadaki kuyruk daha fazla uzamadan sıraya girmek zorunda kaldım.
Gebze Center ve Forum İstanbul'dan çok memnunum zaten. Ama Akasya Avm'ye sırf Kidzania için gittik. Ve ben gez gez çok sıkıldım. Evet ilk defa bir Avm'den çok sıkıldım. Sanırım pek beğenmedim burayı. Ama Kidzania biletlerimiz bitmediğinden bir defa daha gideceğiz sanırım. Belki bu defa severim :)
Benim alışverişim böyleydi. Sizlerin bu markalara ait önerebileceğiniz ürünler neler? Paylaşırsanız sevinirim .kendinize iyi bakın. Hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder