Makyaj Süngerleri Ve Karşılaştırmaları

Merhaba
Bugün bloğumda makyaj süngerlerini ele aldım. Ve hangisi daha iyi sonuç veriyor bunları inceledim.
Öncelikle makyaj süngerlerinin neden kullanıldığından başlayayım. Makyaj süngerleri fondöteni göz altı kapatıcısını yada her hangi bir kapatıcıyı bb cc kremleri yüzümüze uygularken daha homojen ve daha doğal bir görüntü elde etmek için kullanırız.
kuru halleri soldan sağa BB - Yves Rocher - RT - Eklips
Nasıl kullanıyoruz peki? En azından benim kullanma şeklim böyle: Akan suyun altında avucuma aldığım makyaj süngerini sıkıp bırakarak iyice şişmesini sağlıyorum. İyice şiştiğinden emin olunca süngeri sıkabildiğim kadar sıkıyorum. Hatta kağıt havlu yada tuvalet kağıdına sarıp sıkıyorum ki üzerinde su kalmadığına emin olana kadar. İşte kullanıma hazır. Fondöteninizi kapatıcınızı cildinize sürün ve sünger yardımıyla tampon hareketlerle pıt pıt fondöteni yüzünüze yedirin.
Aslından elimde ilk olarak Gratislerde satılan Eklips markasının boğumlu bir ucu sivri ve rengi lila olan makyaj süngeri vardı. Uzunca bir süre bu makyaj süngerlerini kullandım. Yuvarkal kısmıyla fondötenimi sivri tarafıyla da göz altı kapatıcımı sürüyorum. Hatta iki tanesi zamanla parçalandığından ve aşırı fondöten emip temizleyemediğimden 3. yü aldım. Fiyatın da çok uygundu. 8-9 TL gibi bir fiyata almıştım sanırım. Memnun olduğumu düşünüyordum ta ki Real Techniques Miracle Sponge ülkemizde satışa sunulana kadar.
Sonra Real Techniques Türkiye Distribütörü Kozmela'da RT Miracle Sponge'u görünce hemen sipariş ettim. Ben aldığımda 19 TL idi sanırım şuan 25 TL. Bu sünger Eklipse göre daha değişik bir şekle sahip. Daha oval ve bir tarafı ise kesik gibi ve dümdüz. Yine tombul tarafıyla fondöteni uygulamak çok rahat. Kesik tarafıyla da göz altlarına kapatıcı uygulamak çok rahat. Eklipse göre çok daha yumuşak. Yıkaması daha kolay. Yani daha kolay temizleniyor. Eklipsten sonra bu daha iyiymiş dedim ve yine başka bir süngerle tanıştım.
Bir yerlerde Yves Rocher'in makyaj süngeri olduğunu okumuştum ama daha önce defalarca mağazaya gittim halde hiç dikkat etmemiştim. Bir gün mağazanın önünden geçerken acaba var mıdır diye bir bakayım dedim ve 1 tane vardı. Hemen aldım tabi ki. Normalde 11.90 TL idi. Ben indirimle 7.90 TL'ye aldım. Şuan internet sitesinde 8.90 Tl fiyata satılıyor %25 indirimle. Bunu kullandığımda aslında Eklips ve RT'nin ne kadar sert olduğunu düşündüm çünkü her üç üründe kuruyken neredeyse aynı sertlikte ama ıslattığımda ne kadar yumuşacık olsalar da Yves Rocher makyaj süngeri sanki ipeğe dokunuyormuşsunuz hissi veriyor. Öyle yumuşak ki anlatamam. Şekli Eklips süngerle aynı rengi krem. Ve bence tek dezavantajı rengi çünkü fondöten bulaşınca en azından ben ne kadar temizlesem de tam %100 temizleyemedim. Ama benim en favori 2. makyaj süngerim kesinlikle bu. Çok daha az fondöten emiyor ve fondöteni daha homojen dağıtıyor. Ayrıca yüzüme süngerle değil de sanki ipekle sürüyormuşum hissi çok güzel.

nemli halleri
Peki neden 2. favorim? Madem çok güzel neden 1. değil? Çünkü 1. aldığım ilk günden beri herkesin neden aşka kullandığını çok iyi anladığım bir sünger. Süngerlerin şahı Beauty Blender. Evet artık Beauty Blender ülkemizde Douglas mağazalarında 55 TL fiyata satılıyor. Ayrıca çok kısa bir zaman sonra BB www. beautyblender.com.tr adresinde de satışa sunulacak. Hem de temizleyicileri de satılacak. Aslında Beauty Blender'ın minicik yeşil süngerleri de vardı göz altı kapatıcısı için ama henüz almadım ve almadığıma pişman oldum. İlk fırsatta alınacak. Şimdi dönelim BB neden bu kadar güzel. Bir defa kuruyken bile diğerinden çok daha yumuşak. Islatınca neredeyse kuru halinin 3 katı bir hal alıyor. Fondöteni çok güzel yediriyor cildime ve diğerlerine göre çok daha az fondöten emiyor. Bununla fondötenimi sürdüğümden beri elim diğerlerine çok gitmiyor açıkçası. Şekli damla gibi bir tarafı sivri bir tarafı yuvarlak hem rengi de harika bir pembe :)   Ya BB kullanıyorum yada Yves Rocher.
Benim sıralamam 1. Beauty Blender 2. Yves Rocher Profesyonel Makyaj Süngeri 3. Real Techniques Miracle Sponge 4. Eklips olarak. Şimdi diyeceksiniz ki üç gün sonra parçalanacak bir süngere 55 TL verilir mi? Bende bu süngerle fondötenimi sürene kadar böyle düşünüyordum ama değermiş bunu anladım. Yine de 55 TL vermek istemezseniz ikinci tercihim Yves Rocher kesinlikle fiyatına göre inanılmaz bir performansı var.
Benim makyaj süngerleri ile ilgili düşüncem böyle. Aklımda başka markaların süngerlerini alıp denemekte var. Sonuçta ben bir şeyler yapmaya çalışıyorsam sizler için deneyip yazmamda fayda var diye düşünüyorum.
Süngerlerin temizleyicisi olmadığından ne kadar yıkasam da fondöten lekeleri çıkmadı. Kusura bakmayın. Şuan bir formül üzerinde değişik denemeler yapıyorum. Eğer başarılı olursa buradan da paylaşacağım ki makyaj sonrası süngerlerimiz temiz ve hijyenik olsun. Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder