Watsons Treatment Wax \ Yoğun Saç Maskeleri

Merhaba
Bugün sizlere Watsons mağazalarının kendi markası olan yoğun saç kremlerinden bahsedeceğim.
İnternette ve instagramda bir çok kişinin bu waxları beğenmediğini saçlarını kazık gibi yaptığını okumuştum. Ama ben bu yazıları okuduğumda çoktan bu maskelerden almıştım bile.
Tatile giderken gramajının fazla olması ve kutusu sebebiyle taşıması da kolay olur diye almıştım. Büyün yaz sütlü olan beyaz rengini kullandım. Süt proteinli saçı canlandırıcı etkili. Cansız ve hasar görmüş saçlar için. Çok bir etkisi gördüğümü söyleyemem hani ooo saçlarım muhteşem oldu falan da diyemem. Ama saçlarım kazık gibi olmadı. Ayrıca ben maske olarak değil her banyoda saç kremi olarak kullandım. Ama yazın havuz güneş saç şekillendiriciler saçı mahvettiğinden de etkisini görememiş olabilirim diye düşündüm sonra.
Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kızımın saçları ince telli ve neredeyse kalçasına kadar uzun. Saçlarını şampuan sonrası saç kremiyle kremlesem de piyasada bilindik Panthene Elidor Gliss ne kullandıysam olmadı. Banyo sonrası saçlarını taramak işkenceydi resmen. Ama şuan bu waxlar sayesinde inanılmaz kolay taranıyor saçları. Hatta saçları taranmış gibi iki tel saçı bile karışmamış vaziyette çıkıyor banyodan.
Bu yüzden sütlü olan bitince bu defa argan yağlı olanı olanını aldım. Bu wax ise donuk ve kuru saçlar için. Aynı şekilde  bu maske de saçımızı kazık gibi yapmadı. Kızımda sürekli kendi saçlarımda ise haftada bir kullanıyorum. Gayet memnunum. Hatta argan yağlı olan bir tık daha iyi bile diyebilirim sütlü olana göre.
Bunun dışında son indirimde iki tane daha aldım ama arganlı ve sütlü olmayınca başka iki çeşidini aldım. Biri biralı biri de bitkili üzerinde öyle yazıyor. Henüz bunları denemedim ama bunları da kullandığımda mutlaka memnun kalıp kalmadığımı belirten bir yazı ile bilgilendireceğim sizi.
Kısacası en azından kızımın aşırı dolanan ve bir türlü açılıp taranmayan saçlarında gerçekten etki etti.
Kullanımına gelecek olursak şampuan sonrası fazla suyu sıkılmış saça yeteri miktarda ürünü sürüyorsunuz. 5-10 dakika bekliyorsunuz. Ve bol su ile duruluyorsunuz. Ama bu süreyi beklemek önemli yoksa etki etmiyor. Bir de wax aşırı yoğun olduğundan saça dağıtmakta ve durulamakta sıkıntı yaşadıklarını dile getirip yazmış bazıları. Saçın boy ve uçlarına sürüp masaj yaparak yedirirseniz çok güzel dağılıyor ve saç kremleri gibi akışkan bir hal alıyor suyla birleşince. Böylece durularken de sıkıntı olmuyor. Ayrıca fiyatı 8.90 TL ve bence çok bereketli bir ürün. Bir kutusu neredeyse 2.5 ay gitti avuç avuç kullandığımız halde :)
Benim bu ürün için düşüncelerim böyle. Daha iyisini bulana kadar şimdilik bu bizim işimizi görüyor.
İnstagramda sizleri bekliyorum. Bunun için yandaki kalplere tıklamanız yeterli.

Sevgiler hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder