Sephora Matifying Compact Powder İncelemesi

Merhaba
Bugün bloğumda bir pudra inceleyeceğim. Aslında şuan halihazırda Rimmel London Stay Matte pudrayı kullanıyorum ve uygun fiyatına rağmen performansından çok memnunum. Ama artık ortası çokça açıldı ve bitmek üzere. Bende son büyük Sephora indiriminde yabancı bloglarda sıklıkla gördüğüm ve pahalı bir çok markanın pudrasının önüne geçebilmeyi başarmış Sephora pudrayı aldım.
Ürün 11 gr. Gerçekten oldukça fazla. Çok basit ve narin görünen bir ambalajı var ama bence Rimmel London kadar adi değil.
Üründen bahsedecek olursam ambalajın arkasında yer alan D kodundan bahsetmek isterim. Fondötenler nasıl ki sarı alt tonlu ve pembe alt tonlu diye ayrılıyorsa işte bu pudra da D ve R olmak üzere ikiye ayrılıyor. D ile başlayanlar daha yaygın kullanılanlar. Nötr sıcak yada sarı alt tonlular için. R ile başlayanlar ise soğuk ve pembe cilt alt tonuna sahip olanlar için.
Ben baktığımda maalesef iki rengi rengi vardı ve ikisi de D ile başlıyordu. Ancak diğeri neredeyse bronzer olabilecek kadar koyu olduğundan korkarak da olsa D10 Warm Ivory rengini aldım.
Tam transparan diyemem ama bence özellikle  T bölgemde ve göz altlarımda kullandığımda güzel aydınlık bir cilde sahip oldum diyebilirim.
Fondöteni sabitlemesini sevdim. Uzun saatler cildim parlamadan ve uçup gitmeden çok güzel tutundu cildime. En önemlisi hepimizin korkulu rüyası olan 'cakey' durmaması. Yani pul pul aşırı kuru durmuyor.
Belki çok yağlı cilde sahip olanlar gün içinde üzerinden geçmek isteyebilirler ama benim için gayet ideal bir pudra.
Bildiğiniz gibi son indirimde Sephora'nın tarihi geçmiş ürünleri indirimde satmaya çalıştığına dair bir sürü iddialar vardı. Hatta bir kaç kişinin ürünleri geri götürüp iade ettiğini falan gördüm ve bende hemen aldıklarımın tarihinin geçip geçmediğini merak ettim.
Tabiki ürünlerin üzerinde bir son kullanma tarihi falan yazmıyor. Ama dikkat ettiyseniz pudranın arkasında 2198D yazıyor. Bu kod o ürünler ilgili bilgi almanız için var ve tek yapmanız gereken her hangi bir check yapan siteye girip markayı seçip bu kodu yazmanız. İşte bun adımları uyguladığınızda o ürünün ne zaman üretildiğini  raf ömrünü ve son kullanma tarihini yada son kullanma tarihine ne kadar kaldığına dair bilgileri görebilirsiniz. Ben bunun için checkcosmetic.net internet sitesini kullandım. Sizde elinizde olan yada aldığınız ürünlerin ne kadar süre kullanılabileceğini bu siteden check edebilirsiniz. Hatta alışverişteyken bile cep telefonunuzdan girip alacağınız ürünü kontrol edebilirsiniz.
Benim aldığım pudranın daha 1 sene kullanılabilirliği var. Bu arada ben bu harika pudrayı indirimde sadece 20 TL'ye aldım.
Sizde bence indirimde şans verebilirsiniz. Sizlerin kullanmaktan keyif aldığı yada aman uzak dur sakın alma dediği pudralar varsa ve yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim. Kendinize iyi bakın. Hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder