Bayram İndiriminden Giysi Alışverişim Mango Batik Herry

Merhaba
Bayram gelir de kıyafet alınmaz mı? Bende bu bayram alışverişimi Mango Batik ve Herry 'den yaptım.
İlk olarak arkadaşım Hediye'de görüp beğendiğim ve almak istediğim elbiseyi mağazalarda bulamayınca Herry'nin internet sitesinden online alışverişle aldım.. Ben internetten alışveriş olayını artık aştığımı düşünüyorum :) Hiç denemeden alabilirim hatta Çin sitelerinden Ebay'den alışveriş yapmışlığım bile var ve bu konuda cesaretliyim. Yine daha önce hiç Herry elbisem olmadığı halde  ve bedenlerini bilmediğim halde sipariş verdim ve elbise cuk oturdu :) Elbise sezonda 249 TLimiş ben 169 Tl' ye aldım. Tek sıkıntı sitelerinde 2 iş gününde kargoluyoruz yazıyor ama yine yoğunluktan olsa gerek benim elbisem bir haftada geldi.

İkinci alışverişimi Batik mağazasından yaptım. Bu mağazada da bayram dolayısıyla yeni sezon ve outlet ayırt etmeksizin tüm ürünlerde indirim vardı. Sezon ürünlerinde bile indirim oranı %50 idi.
Ben bir kaç senedir bayramlarda hep uzun elbise giyiyorum. Çünkü hem tiril tiril oluyor malum artık Ramazan bayramı yaza denk geliyor ve Kurban bayramında da bir hırkayla serinlik olayını hallediyorum sonuçta ekim aynı serin oluyor :) hem de çocukların peşinde koştururken daha rahat ediyorum. Bu dört senedir hiç değişmedi. Aklımda hayal ettiğim elbiseyi bulamayınca acaba internetten mi alsam ne yapsam derken biraz geç kaldım çünkü bayram öncesi siparişleri yetiştirmek için  o kadar yoğun ki alışveriş siteleri belki yetişmez diye riske atmak istemedim ve alışveriş merkezinde dolaşırken Batik'te istediğim elbiseye yakın bir şey buldum.
Bulmuşken kaçırmak istemedim ve aynı model elbisenin iki değiş desenini aldım :) Tabi yanına da bir hırka. Gerçi hırka soğuk havada pek iş görecek gibi değil ama başka zaman başka yerde kullanırım :) Birde basic beyaz bir tişört ve kolyelerle kullanmayı planladığım uzun bir etek aldım :)

Son alışverişimi Mango Outlet Kocaeli mağazasından yaptım ve aldığım ürünlerin fiyatlarına inanamadım. Genelde Mango mağazalarına girer hiç bir şey almadan çıkardım çünkü ya bedeni olmazdı ya hoşuma giden bir ürün olmazdı ama bu defa çok hoşuma gitti :)
Bu mağazadan iki ceket iki tişört bir bluz aldım. Fiyatlar gayet uygundur. Tabi bedeninizi bulabilirseniz. Mesela bir elbise çok hoşuma gitti ancak aynı elbiseden belki 20 tane olmasına rağmen hepsi small bedendi. Ama yine de en iyisi eğer outlet mağazalardan alışveriş yapacaksanız bol zamanınızın olduğu bir günde rahat rahat karıştırarak alışveriş yapmanız :)
Tabi ki eşime ve kızlarıma da alışveriş yaptım ama fotoğraflarını koymadım. Eğer isterseniz yorum kısmına yazmanız yeterli hemen fotoğraflarını çekip bu postun altına iliştiririm :)
Unutmadan artık blog yazılarımı önceden tasarlayayım notlarını tutayım not tutarken de kahvemi yudumlayayım diye bir defter ve bir kupa aldım. Kupa tam beni anlatıyor. Migros'tan aldım defter 5 TL civarındaydı kupa da 8 TL. Benim kendim için yaptığım alışveriş böyleydi. Umarım sıkılmamışsınızdır. Zaman ayırdığınız ve okuduğunuz için teşekkür ederim sevgiyle kalın. Hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder