Tangle Teezer

Merhaba
Bugün bloğumun konuğu büyük ses getiren ve benimde merak edip aldığım meşhur bir tarak olan Tangle Teezer.
Tangle Teezer Sephora mağazalarında ve online alışverişte www.kozmela.com sitesinde satılan bir tarak. Bir kaç değişik versiyonu olmakla beraber benim aldığım versiyonu en düşük fiyata sahip olanı ki ben sanırım 6-7 ay önce kadar 50 TL 'ye aldım.
İddiası zor taranan saçları daha kolay taraması. Tabi bir de normal fırçalara oranla saçlarda kırık oluşturmaması. Peki öyle mi görelim.
Öncelikte tarak tam avuç içine oturacak şekilde dizayn edilmiş. Tutması ve bu şekilde saçı taraması çok ergonomik. Tarak bir sıra uzun bir sıra kısa şekilde plastik çubuklardan oluşuyor.
Benim bir tarağa 50 TL vermemdeki neden sadece merak değil tabi ki. Irmak ile uzun ve sancılı geçen saç tarama seansları. O kadar fazla övülüyordu ki bu bol çekişmeli saç taramalarımıza son verir düşüncesiyle aldım.
Irmak büyük kızım 6 yaşında ve saçlarını sadece bir defa 3 parmak civarı kestirdim ki kırıklar gider saç toparlanır belki ince telli saçları hacim kazanır kalınlaşır ve taraması kolaylaşır diye. Yani şuan saçları belinde. Ama maalesef böyle olmadı.
Tarağı sadece kendimde deneseydim hiç objektif olmazdı çünkü benim saçlarım krem kullanmasam bile hatta şu baba tarakları olur ya onlarla bile taranıyor. Tangle Teezer ile taradığımda da sonuç değişmedi benim saçlarım yine 5 tarak darbesinde tarandı ki benim saçlarım da belimdedir Irmak'ınkiler gibi.
Ama Irmak da aynısı olmadı. Ve ben her yıkamada Irmak'ın saçlarını saç kremi ve maskelere boğsam da değişen pek bir şey olmadı. ve son taramamızda saydık ki 230 tarak darbesi ile saçını açabildik. Ama tabi Irmak'ın saçı her hangi bir fırça ile de bu sürede açılıyor. Yine de tarağa hakimiyet açısından elim hep buna gider oldu.
Benim gözlemlediğim tek fark saç kuru iken daha kolay taradığı. Ama bunun için 50 TL verilir mi? Artık karar size kalmış.
Bence bu ürün de benim için şişirilmiş ürünler arasında yer alıyor. Yani olmasaymış da olurmuş bizim için. Hatta yakında incelemesini yapacağım bir ürün var ki Irmak'ın saçını açan tek krem. Keşke buna 50 TL vereceğime o kreme 90TL verseymişim en azından belki zamanla saç düzene girerdi :(
Kendinize iyi bakın. Güzel sabahlara uyanmanız dileğiyle hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder