Too Faced The Return Of Sexy Palet İncelemesi

Merhaba
Bugün bloğumda sevgili Serra'dan aldığım bu nefis paletin incelemesini yapacağım. Serra kullanmaktan vazgeçtiği ürünleri instagramdan makeupbyserra hesabıyla kısa süre önce satışa çıkarmıştı. Bende neredeyse hiç kullanılmamış bu paleti kaçıramazdım tabi ki :)
Benim kullanılmış ürün almakla ilgili çekincelerim tabi ki var ama sonuçta gelen ürünleri alkolle dezenfekte etmek gibi de bir seçeneğim var.
Malumunuz geçen seneye kadar Too Faced markasın Sephora mağazalarında satılıyordu ancak ani bir kararla Türkiye pazarından çekildi ve mağazanın elinde kalan son Too Faced ürünleri harika indirimlerle resmen kapışıldı. Tabi bana en yakın Sephora 150 km uzaklıkta olduğu için ben bu güzel indirimli ürünlere kavuşamadım. İnstagram üzerinde bazı satıcılar halen yurtdışından getirip satıyor markayı ama geçen gün ilginç bir şekilde Too Faced Chocolate Bar Palette sınırlı sayıyla da olsa Sephora mağazalarında satılmaya başladı. Ben her zaman olduğu gibi ona da yetişemedim maalesef.

Bu arada küçük bir hatırlatma hiç bir ürünü alır almaz incelemiyorum. Hakkında fikir sahibi olmam için en az bir ay kullanmalıyım diye düşünüyorum. Bu yüzden bu paleti de incelemeden önce defalarca kullandım. Gelelim Too Faced The Return Of Sexy palete. Paleti açınca içi renklerden dolayı üç ayrı bölüme ayrılmış gibi görünüyor.
Bir bölümde kahve ve tonları bir bölümde daha pembeler morlar ve son bölümde griler göze çarpıyor. Bence dizaynı ve çok fazla kullanılan renklerinde palette büyük bölümlere ayrılması güzel düşünülmüş.
Palette mat renk yok. Orta üstteki uçuk pembe her ne kadar mat gibi görünse de içinde hafif ışıltılar mevcut. Diğer tüm farlar da ya ışıltılı yada sedefli. Maalesef neredeyse her marka farın kaderi olan tozutma bu farlarda da mevcut. Bazı farların yapısı çok kremsi ve yumuşakken bazı farların yapısı özellikle üst sıradaki açık renkler biraz daha sert yapıda.
Yine kremsi ve yumuşak farların pigmentasyonu oldukça yüksekken açık renk ve sert olan üst sıra farların pigmentasyonu biraz daha düşük seviyede.
Palette ilk etapta her ne kadar koyu renkler göze çarpsa da bence palet yaz kış gece gündüz ayırt etmeksizin zamanı olmayan bir palet. Her daim kullanılabilecek güzellikte.
Ben paletten çok memnun kaldım ve gözümü diğer paletlerine diktim açıkçası :) Evet bu kadar farı ne yaparım bilmiyorum ama zaten bolca makyaj yapıyorum ve seviyorum da :)
Siz de yahu zaten az kullanılmış hatta bazılarına neredeyse hiç dokunulmamış diyorsanız instagramda ikinci el yada blog satışı yapan hesapları kaçırmayın derim. Sizin hesap önerilerinize de açığım. Yorum kısmına yazarsanız sevinirim :) Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder