Yves Rocher Purbleuet Exspres Göz Makyaj Temizleyicisi

Merhaba
Bugün bloğumun konuğu bir makyaj temizleyicisi.
Ben aslında elimdeki Garnier Makyaj Temizleme suyu ve Sephora çift bazlı makyaj temizleyicisinden çok memnunum.
Ama ilk alışverişimde hediye edilen bu makyaj temizleyicisini de deneyip yorumlamak istedim.
Çift fazlı olan bu temizleyici yoğun makyajı bile kolayca çıkarabiliyor. Suya dayanıklı makyajı kolayca temizlemek üzere formüle edildiği yazıyor.
Organik Peygamber Çiçeği suyu içeren formülü ile göz makyajınızı temizlerken hassas göz çevrenizi yatıştırıp rahatlattığı da vaadleri arasında.
Ürün 125 ml ve seyahatlerinizde tam size eşlik edecek boyda.
Peki gerçekten en yoğun makyajı bile çıkarıyor mu? Evet makyajı çıkarmasında bir sorun yok. Suya nazaran daha yoğun bir yapısı var ama jel gibi de fazla donuk değil.
Ama ben yağlı ciltli olduğumdan bıraktığı yağlı histen pek hoşlanmadım. Gerçi %99 makyajımı silince mutlaka Kiehl's temizleme jeli ve Clarisonic ile cildimi temizleyip kremleyip yatıyorum ama bazen bende üşeniyorum ve makyajımı silip yıkamadan yatıveriyorum. İşte böyle zamanlarda cildimde bıraktığı yağlı his bana göre değil.
Yalnız cildi aşırı kuru olanlar bu makyaj temizleyicisinden memnun kalabilir.
Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki asla gözlerimi yakmadı. Biliyorsunuz ki benim korneamda incelme var ve normal insanlara göre çok daha çabuk gözlerim en ufak bir şeyden kızarıp kanlanıyor kaşınıyor. Bu makyaj temizleyici ile böyle bir sorun yaşamadım. Ayrıca hafif kokusu da hiç rahatsız edici değil bana göre.
Biraz daha az yağlı olsaydı eğer vazgeçilmez makyaj temizleyicim olabilirdi. Ama yine de belki indirimde falan denk gelirse alabilirim.
Benim bu makyaj temizleyici ile ilgili düşüncelerim böyle. En azından o berbat ötesi yakıcı ve ne kadar çalkalasan da çalkalamayı bırakır bırakmaz fazları ayrılan Nivea çift fazlı makyaj temizleyiciye bin basar. Unutmadan şuan sitesinde indirimde almak isteyenler indirimi kaçırmasın derim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder