Yılbaşı Makyajları Serisi 4

Merhaba
Serinin 4. makyajı ile karşınızdayım. Bu defaki makyajım ben kırmızı ruj sürmek istiyorum ama gözlerimde en az dudaklarım kadar ilgi çekici olsun diyenlere gelsin :)
Bu defa yine daha keskin bir görünüm ve kolay eyeliner çekmek için yine önce gözlerimin dış kenarlarını fazla yapışkanlığını elimin üzerine yapıştırarak aldığım bantları koydum. Bunun için ilk yılbaşı makyajıma bakabilirsiniz.
Sonra Wet'n Wild brule rengini tüm göz kapağıma kaş altıma kadar sürdüm. Sonra Nude Tude paletindeki sıcak çikolata rengini karıştırma fırçasıyla göz kapağımın katlanma yerine dağıttım.
Maybelline jel eyeliner ile kalın bir eyeliner çektim.
Flormar'ın simli eyelinerı ile siyah eyelinerın üzeriden geçtim. daha gümüş bir etki için simli eyeliner henüz kurumamışken Wet'n Wild paletindeki gümüş renk ile üzerinden geçtim.
Üst kirpiklerime yoğun takma kirpik taktığımdan sadece alt kirpiklerime rimel sürdüm.
Bantları çıkardım ve siyah göz kalemini alt ve üst kirpik diplerime yoğun bir şekilde sürdüm. Bir kalem fırça yardımıyla yin Wet'n Wild paletteki siyah farla alt kirpik diplerime sürdüğüm siyah göz kalemini dağıttım.
Kaşlarımı Flormar Brow Liner ile kaşlarımı çerçeveledim. Nyx Taupe kaş farıyla doldurdum ve Rimmel London Brow This Way ile sabitledim.
Ten makyajımı dudaklarım ve gözlerim çok ön planda olduğu için mat tutmak istedim ve önce Makeup Factory makyaj bazını tüm yüzüme uyguladım ve ardından Mac Matchmaster fondöteni nemli makyaj süngeri ile tampon hareketlerle yüzüme yedirdim. makyajımı daha da sabitlemek için Rimmel London Stay Matte pudra ile pudraladım. The Balm Bahama mama ile kontürlediğim yüzüme yine geri planda tutmak için çok hafif bir allık olan The Balm Hot Mamayı uyguladım.
Dudaklarımı kırmızı bir dudak kalemi ile çerçeveleyip en tam mat kadife kırmızı olan Pastel Daylong Lipcolor Kissproof 09 numarayı kullandım. Makyajımın daha homojen olması ve pudra görünümünün azalması için yüzüme Mac Fix Plus sıktım.
Ve işte bu basit ama göz kamaştıran makyaj hazır bile.
Umarım beğenmişsinizdir. Beğendiyseniz bloğuma üye olmayı ve beni instagramdan takip ederek çok daha fazla makyaja ulaşmayı unutmayın. Bunun için yandaki kalplere tıklamanız yeterli. Sevgiler. Hoşça kalın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder