Maybelline Master Ink Matte Eyeliner

Merhaba
Bugün bloğumun konuğu Maybelline markasına ait Master Ink serisinden mat eyelinerı. Malumunuz geçtiğimiz aylarda tüm markalarda rujdan ojeye fondötenden allığa bir mat furyasına kapıldık gittik. Eyelinerlar da bu furyaya uydu güzel de oldu.
Özellikle tamemen mat farlarla yapılmış bir göz makyajında mat eyeliner gerçekten de çok hoş duruyor.
Bu eyeliner da bir etkinlikte Cosmetica firmasının hediyesi olarak bizlere verildi. O zamandan beri yani yaklaşık aralık ayından beri kullanıyorum ve artık görüşlerimi gönül rahatlığı ile aktarabilirim.
Bu arada hemen her kozmetik mağazasında ve online da 16 ile 22 TL arasında bulabilirsiniz
Eyeliner dönerek açılıyor. Ve içinde likit ürün var. Fırçası keçe uçlu ve tutma yeri bu uca ne çok yakın neden uzak. Bu da bence en azından sürerken hakim olma açısından iyi bir şey.
Çünkü bazı eyelinerların tutma yeri ile ucu o kadar uzak ki bu da hakimiyeti zorlaştırdığından sürmeyi işkenceye çevirebiliyor. Hele ki benim gibi eyeliner sürmeyi pek beceremiyorsanız bu daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. O nedenle bence tutma yeri de ideal.
Keçe ucu incecik ve bu da kalın eyeliner sevmeyenler için bir artı. Ancak ucu çok yumuşak ve daha net çizgi için biraz kuvvet uygularsanız ucu hemen yamuluyor. Bu da bazen çok ince bir eyeliner çekmenize engel oluyor.
İlk sürdüğünüzde tam mat bir ürün değil ancak kuruyunca tamamen matlaşıyor. Siyahlığı yerinde ve sürdüğünüz eyelinerın üzerinden geçerken alttaki eyelinerı yerinden oynatmıyor. Ancak gün içinde göz pınarlarınızda birikme yapabiliyor. Gün içinde de eğer 4-5 saat kullanacaksanız evet güzel bir eyeliner.
Ancak eğer çok daha uzun süre kullanacaksanız hele ki bir düğünde bulup oynayıp zıplayıp terleyecekseniz kuyruk kısmında bozulmalar olabiliyor. Hele ki benim gibi lenslerden dolayı sürekli lens solüsyonu suni göz yaşı kullanacaksanız işiniz biraz daha zor. Yada alerjiniz varsa ve gözleriniz sulanıyorsa yine bozulmaya oldukça müsait. Tabi bir de sulu gözün tekiyseniz eyvah. O eyelinerı yerine bırakın ve uzaklaşın derim.
Yine de özellikle mat makyajlarda bütünlüğü korumak adına sevdiğim bir eyeliner oldu. Ancak yeniden alır mıyım dürüst olayım yeni şeyler denemeyi tercih ederim. Ama bundan yisini bulamazsam tabi ki geri döneceğim bir eyeliner olur kendisi.
Siz bu eyelinerı kullandınız mı? Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim. Kendinize iyi bakın hoşça kalın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder