Kiehl's Rosa Arctica Lightweight Cream

Merhaba
Bugün bloğumun konuğu 9 aydır severek kullandığım bir nemlendirici krem.
Bu kremi artık yaşımın 30 olmasıyla ve daha önce kullandığım Loreal Skin Perfection kremin bitmesiyle aldım. Neden Kiehl's bilmiyorum. İlk önce herkesten çok methini duyuyordum ve denemek istedim.
Ürün 50 gr. Ben sadece gece yatarken kullandım. Bir de makyaj yapacağım zamanlar makyajdan yarın saat önce sürdüm. Bu nedenle 9 ay kullandım. Ama itiraf etmeliyim keşke sabah kullansaydım ve gece için daha onarıcı bir ürün kullansaydım. Bir de ben kokusu çok sevdim böyle ferah bitki kokusu :)
Ben Kiehl's mağazasında gittiğimde cilt analizim yapıldı ve en büyük sorunumun nemsizlik olduğu söylendi. Ve ilk etapta cildi neme doyuralım sonra onarıcı ve önleyici ürünlere geçelim dediler. mantıklıydı ama ben sanırım verdiğim 149 TL içime oturmuş olacak ki :) koklayarak kullandım diyeyim. Şimdi çok pişmanım çünkü keşke sabah akşam kullanım cildimi neme doyursaydım ve hemen onarıcı önleyici bir kreme geçseydim şuan cildim çok çok daha iyi olabilirdi.
Yalnız bu ürünü beğenmediğim anlamına gelmesin. Gerçekten cildimin nemlendiğine şahidim çünkü makyaj yaptığımda önceleri pul pul duran ve çoğunlukla kusan fondötenim artık yüzüme tam oturuyor. Hem de hangi fondöteni kullanırsam kullanayım buna mat fondötenlerde dahil sonuç harika.
Benim kendime kızıyorum çünkü Marmara Forum'daki Tuğçe Hanım benimle iki saatten fazla ilgilendi ve bir sürü güzel bilgi verdi. Hatta benim gibi anlama özürlü birine sorduğum aptalca sorulara bile sıkılmadan bıkmadan cevap verdi ama ben ne yaptım sabah akşam kullanmak yerine sadece akşam yatarken kullandım. Buna rağmen çok güzel sonuçlar elde ettim ki bir de düzenli kullansaydım neler olurdu neler :( Ama artık böyle bir hataya düşmem gece gündüz kremimi ayrı alırım yada tek krem de kullansam sabah akşam kullanırım.
Krem Arko kremler gibi yoğun değil. Ama losyon kadar da sıvı değil. Çok hafif. Cilt tarafından emilmesi harika. Sanki hala cildinizdeymiş gibi bir his oluşuyor ama elinizle cildinize dokunduğunuzda elinize krem gelmiyor. Aslında çoktan emilmiş krem ama his harika. Sanki yüzümü yeni yıkamışım gibi.
Ben çok sevdim. Hatta ben toplu alışveriş yapmıştım ve Tuğçe Hanım sağolsun bu kremin 3 tane testerından başka şu meşhur gece serumunun ve göz kremininde testerını vermişti. Bitti mi hayır iki parfüm ve iki tane de bb krem tersterı vermişti. Şuan krem tamamen bitti elimde testerlarında biri bitmişti elimde iki tane kaldı. Onlarda bitince Kiehl's mağazası beni bekler :)
Peki yeniden bu kremimi alacağım hayır. Çünkü zaten amacımız bu kremle cildimin nemsizliğini gidermekti. Şuan daha onarıcı ve önleyici ürünlere geçeceğim. Hatta daha önceki ziyaretimde neler kullanmam gerektiğine bile karar verdik. Bakalım bu kremler bitene kadar alımı başka şeyler çelmezse yine gidip Kiehl's alacağım.
Sizin mutlaka bunu kullan dediğiniz bir marka ve ürün var mı? Tavsiyelere yine de açığım. Sevgiler hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder