Pastel Pro Fashion Matte 552 Red Carpet Ruj

Merhaba
8 mart etkinliğindeki sponsorlarımızdan biri de Pastel Kozmetik'ti. Kutunun içinden yine daha önce bende olmayan ve denemediğim ürünler çıkınca çok mutlu oldum.  bu arada etkinliğin detayları için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Denemediğim ama denemek istediğim halde elimdeki onlarca ruj yüzünden bir türlü alamadığım ruj Pastel'in mat serisi rujlarıydı.
Diğer kızların kutularında hangi renk çıktı bilmem ama bana en sevdiğim ruj rengi olan kırmızı çıktı.
Hem de dişleri olduğundan daha beyaz gösteren mavi alt tonlu yanan bir kırmızı :)
Rujun yapısı ve sürümü krem gibi. Serinin diğer renklerini denemedim ama bu seriye neden mat dediklerini anlamış değilim. Hele ki Pastel'in day long lipcolor rujlarının matlığından sonra bu ruja mat demek bence saçma.
Kalıcılığına gelecek olursak maalesef ortalama bir ruj kadar. Yani bir şey yiyip içmez dudaklarınızı kemirmezseniz belki iki saat , o da en fazla.
Ruju uygulamadan önce bence dudak kenarlarını uygun renk bir dudak kalemi ile çerçevelemek rujun zaman içinde dudak kenarındaki minik çizgilere dolup dağılmasını önlemek için gerekli diye düşünüyorum. Gerçi bu neredeyse her ruj için geçerli bence çünkü ruj dağılmasa da özellikle koyu renk rujları taşırmadan sürmek daha kolay oluyor dudak kenarlarını çerçeveleyince.
Ruj güzel ama ben bu ara kalıcı rujlara kafayı takmışken maalesef elim bu ruja gitmiyor. Ama ben kalıcı rujlardan hoşlanmıyorum zaten rengi de güzelmiş derseniz +Watsons Türkiye +Gratis ve yerel kozmetik mağazalarında ayrıca Pastel'in internet sitesinde 12-13 TL civarı fiyatlarla bulabilirsiniz.
Benim ruj ile ilgili düşüncelerim böyle. Siz bu seriden bir ruja sahip misiniz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim. Sevgiler hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder