Loreal Elseve Extraordinary Oil Mucizevi Bakım Yağı

Merhaba
Bugünkü konuğum nedense benim düşünceme göre çokça abartılmış olan bir bakım yağı.
Öncelikle ürün 100 ml ürün barındıran bu yağın biri boyalı saçlar için olmak üzere 2 çeşidi var. Çeşitli kozmetik mağazalarının yanı sıra marketler ve online siteler aracılığı ile de 13 ila 22 TL arasında değişen fiyatlarla bulmak ve almak mümkün.
Ürünün vaadi çoklu kullanıma olanak vermesi. Yani isterseniz banyo öncesi bakım yağı olarak kullanabilir yada banyo sonrası nemli saçınıza bir miktar eşit şekilde yayarak kullanabilirsiniz. Dahası fön sonrası elektriklenmeyi almak ve saçınıza parlaklık vermek için de kullanabilirsiniz. Böylece yumuşacık elektriklenmeyen ve parlak saçlara sahip olabileceğiniz söyleniyor. Peki gerçekten öyle mi?
Evet. Vaad ettiği gibi her şekilde kullanmanız mümkün ama acaba içeriğindeki silikon olmasaydı da saçlarınız elinize kadife yumuşaklığında gelebilir miydi? Tabi ki hayır. Makyaj bazları silikon içerdiği için nasıl kadife gibi yapıyor cildi ve bu yüzden kullanmaktan çekinenler var işte bu yağ da aynısını yapıyor. İçeriği tamamen silikon kaynaklı. Bir de bu saçı o silikondan arındırmak için çabaladığımı düşünürsem hiç kullanmayayım daha iyi. İçerik manyağı değilim ama uzun vadede saçımı bu kadar silikona boğmak saçlarımın zamanla daha da cansızlaşmasına sebep olacak. Peki anlık etki için değer mi? Bana göre değmez.
Bu yumuşacık etkiyi içeriği daha temiz bir ürünle yada daha saf yağlarla da elde etmek mümkün.
Ben banyo öncesi bakım yağı olarak kullandığımda kullanmadığım günlerin aksine daha da elektriklenen saçlara sahip oldum. Yani bunu kullanmadığım zamanlarda saçlarım bu kadar tel tel uçuşmuyordu :( Kullandığım zamanlarda nefret ettim.
Hele arkasında yazan gibi saçımın tamamına bir iki damla uygulamam için bir avuç saçımın falan olması lazım herhalde.
Benim gibi kuru ve uzun saçlarınız varsa bir kullanımda şişenin dörtte birini saçınıza boca etmeniz gerekir ki bu da 3-4 kullanımda şişenin bitmesi demek oluyor.
Bana göre bu ürünün tek güzel yanı kokusu. Başka da benim saçıma hiç bir artısı olmayan sıradan beş para etmez aşırı şişirilmiş üzerine dakikalarca videolar çekilmiş yazılar yazılmış bir balon ürün.
Bir daha bu ürünü alacağıma gider bir kaç şişe değişik saf yağ alır karıştırır onları kullanırım daha sağlıklı ve uyguna denk gelir. Yada eczaneden alacağım vitamin ampullere evdeki saf zeytinyağını koydum mu al sana doğal bakım yağı. En azından saçımı ve derimi de besler.
Herhalde ne kadar sevmediğimi anlatabilmişimdir. Şimdi neden o zaman 2 şişe aldın diyebilirsiniz. Ona da salaklığıma doymayayım diyeyim. Bu kadar sevildiğine göre kesin bende bir hata var yanlış kullanıyorum az bekletiyorum herhalde falan diye düşünüp tekrar tekrar kullandım. Ama kullandıkça nefret ettim :( Şimdi yahu herkes beğenmiş beğenmeyen bir kaç kişi o zaman sorun beğenmeyenlerde diyen olabilir. Ben kimseye kullan yada kullanma diyemem. Ben  gözlemlerimi yazarım. Dikkate alınır alınmaz artık orasını bilemem. Benim saçlarım değerli. Bu ürünü kullanarak daha da berbat olmalarını gün be gün izlemek istemiyorum. İçeriğini biraz araştırırsanız uzun vadede ne kadar zararlı olacağını kendinizde görebilirsiniz.
Benim sözde Mucizevi ama benim için kabus olan bu bakım yağı hakkındaki düşüncelerim böyle. Umarım sizin için bu ürüne verdiğiniz paraya değiyordur. Düşünce ve deneyimlerinizi yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim. Sevgiler hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder