The Balm Mont Balm İncelemesi

Merhaba
Bugün bloğumun konuğu yine şeker mi şeker ambalajları ile bir The Balm paleti.
Aslında elimde bu paletin içinde bulunan renklerde farım vardı. Ama her zaman olduğu gibi yine Gratis indiriminde birden gaza geldim ve The Balm standında bir tane kaldığını görünce hemen aldım.
The Balm ürünlerini sevdiğim için ben tabi ki bu paleti de severek kullanıyorum. Ama gözlemlerimi artıları ve eksilerini tabi ki paylaşacağım.
Bence palet çantaya at çık bir palet. İçinde hafif uygulamalarda gündüz ve normal kullanımlarda gece çok rahat kullanılacak 4 tane renk var. Ambalajı bilindik esprili The Balm ambalajı. Yine mıknatıslı ambalajı ile çanta içinde açılmıyor. Ama yine de makyaj çantası içinde taşımak daha iyi olur. Çantaya at çık dediysem direk günlük çantanızın içine atıp çıkın da demiyorum yani :)
Kapağı açınca yine iç kısımda aynası mevcut. Ama bu palette de maalesef diğer paletlerinde olan çift uçlu fırça yok. Ben kirpik diplerime koyu renk far uygulamak ve dağıtmak için diğer paletlerinin içinden çıkan çift uçlu açılı fırçaları severek kullanıyorum. Bunda da çıksaydı memnun olurdum ama yok.
Renklerin en açık olanı mat diğerleri hafif ışıltılı. Renklerin yeşile kaçan siyah rengi (yada siyaha çalan yeşil) ile bu senenin trendi olan Marsala rengi insanı ilk etapta korkutsa da bence elinizde bu tonlarda farlar yoksa bence mutlaka alınmalı.
Ben şahsen bu sene kırmızı ve bordo tonlarda farlarla aşk yaşıyorum :)
Her zaman olduğu gibi bu paletin de tek sıkıntısı farların çok toz toz olması. Artık neredeyse her The Balm farı gibi bu farların kaderi de bu. Ama benim için çok dert değil.
Pigmentasyonları yine diğer bir çok paletinde olduğu gibi harika.Fotoğraflarda bazsız ve tek kat uygulanmış hallerini görüyorsunuz. Bazla kullanıldığından renkleri daha canlı kılmak ve tozutmayı en aza indirim dökülmeyi önlemek mümkün.
Bildiğiniz gibi The Balm ürünleri ülkemizde yalnızca Gratis mağazalarında satılıyor. Evet indirimsiz fiyatları maalesef biraz yüksek. Ama The Balm markasın nasıl oluyor bilmiyorum ama Amerika'dakinden çok daha uyguna satılıyor ülkemizde. Yani The Balm markası bizim ülkemizde drug store ürünü olarak satılsa da aslında Amerika'da high end bir ürün. Ve fiyatları neredeyse bir Dior kadar yüksek.
Yine de ben bu fiyatları veremem derseniz The Balm markası zaman zaman %40 hatta bazen %50 indirime giriyor.
Ben de The Balm ürünlerini indirimli fiyatlarıyla alma taraftarıyım. Normalde 32 TL gibi bir fiyatı olan bu paleti ben yılbaşı indiriminden %40 gibi bir indirimle 17-18 TL gibi bir fiyata aldım. Ki bence içinde 4 tane far barından bir palet için bu fiyat gayet makul.
Benim hiç yoktan aldığım bu mini palet ile ilgili düşüncelerim böyle. En azından 1-2 günlük seyahatlerimde az ama öz far taşımak istersem ideal. Siz de beğendiyseniz bence ilk indirimde kaçırmayın derim.
Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder