İpelina Makyaj Düzeltme Çubukları

Merhaba
Bugün bloğumun konuğu bugüne kadar neden yazmamışım ki dediğim ve aslında makyaj anında neredeyse hepimizin elinin altında olması gereken makyaj düzeltme çubukları.
Şimdi yahu ne gerek var pamukla peçeteyle mendille en fazla pamuklu çubukla temizlerim diyebilirsiniz. Ben de böyle düşünüyordum ki bu benim aldığım 3. kutu oldu :) Ki bir kutu da başka markaya ait makyaj düzeltme çubukları kullandım ki evlerden ırak :)
İpelina'yı diğer markalardan ayıran en büyük özelliği bence öncelikle çubuğa sıkı sıkıya sarılmış olmaları. Aşağıdaki fotoğraflarda başka markaya ait bir çubukla kıyaslamasını görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
Bir tarafı sivri bir tarafı yassı olan iki ucu var. Sivri tarafıyla göz kapağıma bulaşan rimeli minicik bir dokunuşla hop temizleyiveriyor.
Yassı tarafıysa gözümün dış tarafına taşan far yada eyelinerı temizlemek yada düzeltmek için bire bir.

İpelina ve ipek marka
Ben bu çubukları alt kirpik diplerime krem far sürmek yada fazla kaçan krem farı dağıtmak yada silmek için de kullanıyorum.
Kapatıcı fırçam kirliyse ve temizleyecek zamanım hiç yoksa yassı tarafıyla yüzüme kapatıcı uyguluyorum.
Fazla kaçan şeffaf kaş jelimi temizliyorum. Bazen dağılmayan rujumu dağıtıyorum yada düzgün süremediğim rujlarımın kenarından az miktar kapatıcı yada fondöten sürdüğüm sivri tarafıyla geçip yassı tarafıyla dağıtıyorum.
Krem far sürmeyi bile denedim. Çünkü tırnaklarım uzundu. Fırçamı krem fara daldırmak istemedim ve yassı tarafını krem fara daldırıp uyguladım. Sonuçtan da memnun kaldım :)
Yani ne için kullanmak gerektiği tamamen size ve yaratıcılığınıza kalmış :) Ben severek kullanıyorum ve bundan sonra da kolay kolay başka bir markanın çubuklarını alacağımı sanmıyorum.

İpeline ve ipek
İpelina markasına kozmetik marketlerin yanı sıra Carrefourlardan da ulaşabilirsiniz. Bu çubukların fiyatı da 2.45 TL. 80 tane çubuk için de gayet uygun.
Bence mutlaka denemelisiniz. Değişik kullanım şekillerini de yorum olarak bekliyorum. Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder