Rimmel London Stay Matte Liquid Mousse Foundation \ Köpük Mat Fondöten

Merhaba
Bugün sizlere Rimmel London markasına ait Stay Matte fondötenden bahsedeceğim.
Açıkçası ürünü çok büyük hevesle alıp hemen denedim. Ancak kuru olan yanak bölgemi iyice kurutarak çok fazla nemsiz bir görüntü oluşturdu. Ben ilk kullanımda fondöteni Real Techniques Stippling Brush ile uyguladım. Ancak her ne kadar köpük formunda olduğu söylense de biraz sert bir köpük kıvamında. Bu nedenle ikinci uygulamamda belki yeniden aynı nemsiz görüntü oluşmaz düşüncesi ile Real Techniques Miracle Makeup Sponge ile denedim. Biliyorsunuz süngerle  uygularken ilk önce süngeri akan suyun altına bolca ıslatıp suyunu iyice sıkıp hafif nemliyken uyguluyoruz. Belki süngerin nemi ile daha canlı durabilir diye düşündüm ancak yine aynı aşırı mat görüntüyü elde edince fondötenin cilt tipime uygun olmadığına karar verdim. Bu fondöteni yağlı ciltliler çok çok beğenerek kullanabilirler. Hatta yağlı ciltliler için biçilmiş kaftan diyebilirim. Çünkü gerçekten tam mat bir bitişi var. Fondöten süngerle çok daha rahat uygulandı ve homojen bir görüntü elde ettim. Ama dediğim gibi benim cildime uymadı.
Bir diğer kullanamayacak olma sebebim ise maalesef Watsons'ta ürünün testerı yoktu ve ben yine hiç denemeden diğer kullandığım fondötenlerin numaralarına kıyasla 201 Classic Beige rengini aldım. İlk elimin üzerinde denediğimde çok koyu hatta fazla turuncu gelmişti. Ama evde deneyince yüzümde çok pembe durdu. Boynumla yüzüm arasında dünya kadar renk farkı oluştu. Üzerine pudra geçince rengi uyar gibi olsa da bu defa çok daha mat ve kuru hatta pul pul görününce cildim bu ürünü kullanamayacağımı anladım.

cildime ne kadar pembe kaldığını bileğimin sarılığından anlayabilirsiniz
Sanırım başkasına vereceğim kullanması için çünkü ziyan olmasını istemiyorum.16 TL gibi bir fiyata aldım ancak uygun bir fiyata aldım diye de çöpe atamam. İşine yarayan birine vermem daha uygun olacak sanırım.
Az önce de bahsettiğim gibi  eğer ürünü yağlı cilt tipine sahip biri kullanırsa çok memnun kalır. Ama bizim aşkımız maalesef kısa sürdü.
Beni diğer sosyal medya hesaplarımdan takip etmek isterseniz sayfanın alt tarafına doğru bağlantılara tıklayarak sayfalarıma ulaşabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Gülümsemeyi unutmayın. Hoşçakalın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder