Rimmel London Ojelerim

Merhaba
Aslında elimdeki ojelerle ilgili yazılar yazmalı mıyım yazmamalı mıyım bilemedim çünkü elimde bir kozmetik mağazasını bile kıskandıracak kadar oje var. Ancak ojelimle ilgili yazı yazmamı isteyen takipçilerim olduğu için bende bugün bu yazı dizisine Rimmel London marka ojelerimle başlamak istedim.
Elimdeki ojelerden ilki harika bir kırmızı ve incecik bir fırçası var. Çünkü aslında bu oje kendi deyimleriyle Brit  maniküre değişik alternatifler yapmak isteyenler için tasarlanmış bir fırçaya sahip ve bu nedenle oldukça ince bir fırçası var. Ancak ben tabi ki bu ojeyi henüz Brit  manikür için değil normal oje olarak kullanıyorum. Küçük fırçası bu sayede minik rötuşlar ve tırnak kenarları için biçilmiş kaftan. İlk katta tam örtücü. Kalıcılığı base coat ve top coat uygularsanız iki üç gün sürer.
60 saniyede kuruduğunu iddia eden bu ojeler ise kalın sürülmedikçe evet çabuk kuruyor ama sanırım ben kalın sürdüğümden dolayı hiç bir oje 60 saniyede tam kurumuyor. Bu ojelerde diğer ojeleri gibi ilk katta örtücü ve kalıcılıkları 2-3 gün. Fırçaları kısa kalın ve küt olan bu ojeler tek seferde oje sürebilmeyi mümkün hale getiriyor.
Bir diğer seri olan lasting finish serisi de ilk katta örtücü kalıcılıkları 2-3 gün. Fırça yapısı diğer ojeye göre daha ince ve uzun.
Bu bol simli ışıl ışıl ojenin adı 007 shooting star. Özellikle siyah ve sade giyindiğiniz bir gecenin yıldızı olabilecek kadar göz alıcı. Diğer simli ojeler gibi şeffaf oje içinde simler bulunmuyor. Oje direk gümüş renk ve yine gümüş renk simleri var. Tek katta tam örtücü ve siz çıkarmadığınız sürece bir hafta on güne kadar dayanıyor.
Salon Pro serisinden aldığım ojelerden gece mavisi olan ilk katta tam örtücü ancak su yeşili olan ilk katta çok hafif renk verirken ikinci katta şişedekiyle çok alakası olmayan bir renk veriyor ama ben iki türlüde seviyorum. Fırçaları kısa küt ve kalın.  Bu da sürmeyi çok daha kolaylaştırıyor.
Yazın kullanmaya doyamadığım ilk sürüldüğünde simli gibi duran ancak kurudukça matlaşan ve pastel renklere bürünen Sweetie Crush serisi. Kısa küt ve kalın fırçasıyla sürümü oldukça rahat olan bu ojelerin kalıcılıkları da bir hafta gibi. Bütün yaz bazen tek renk bazen hepsini sürerek kullandığım halde o minicik şişeler nasıl bereketliyse yarı bile olmadılar.
yazdan kalma bir fotoğraf
Rimmel London markası bildiğiniz gibi Watsons mağazalarında satılıyor. Ojelerin fiyatı  4-5 TL civarında değişiyor. Bazen de yaptığınız bir takım alışverişlere karşılık kasada size dilediğiniz Rimmel London marka oje hediyedir seçebilirsiniz demiyorlar mı tadından yenmez işte ozaman :)Ojeleri neden kendi tırnağında göstermediniz derseniz eğer aşırı derecede takmak tırnak kullanmaktan dolayı maalesef tırnaklarım çok kötü bir haldeler. Şuan bir takım ilaçlar kullandığım için de ne oje sürebiliyorum ne de takma tırnak takabiliyorum. B u yüzden affınıza sığınarak renklerini böyle gösterebiliyorum.
Benim severek kullandığım Rimmel London ojeler böyle. Sizin severek kullandığınız yada memnun kalmadığınız ojeler varsa ve bizimle yorum kısmında paylaşırsanız biz de bilgi sahibi olmuş oluruz. Beni aynı zamanda instagramda gamzecelikdemir kullanıcı adımla takip edebilir ayrıca bloğuma sayfanın sağ tarafında yer alan bu siteye katıl butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder