Mekan Tavsiyesi : Merlot Şarap Evi

Merhaba
Bu akşam bir değişiklik yapıyorum ve bir mekan önerisinde bulunuyorum.
Merlot Şarap Evi Bağdat Caddesi'nde bulunan Turasan ve Şirince meyve şaraplarını tadıp satın alabileceğiniz bir mekan.
Özellikle ben meyveli şarap tutkunuyum ve benim favorim böğürtlenli olan. Mutlaka gidip tatmanızı öneririm.
Bunun yanı sıra Turasan markası ödüllü şaraplarıyla dikkat çeken ve beğenilen bir marka.
Merlot Şarap Evi'nin hediyesi olan bu bu nefis şarap için Sevgili Murat Saltan ve değerli eşi Asuman Saltan hanıma çok teşekkür ediyorum. Turasan Seneler şarabını denedim ve gerçekten neden bu kadar beğenildiğini anladım. %13.4 alkol oranına sahip bir kırmızı şarap. Yani meyveli şaraplara oranla biraz daha sert.
Nette biraz araştırma yaptığımda Turasan'ın ürettiği en kaliteli şarap olduğu söylenebilir. Kaya oyma kavlarda 6 yıl dinlendirilip öyle şişelendiği yazıyor. 18 veya 20 derecede servis edilip, yanına kırmızı et ya da her hangi bir peynir çeşidi konursa tadından içilmez o zaman :)
Ayrıca şarabın adının neden Seneler olduğuna dair de  Boğazkere ve Öküzgözü kupajı olup, her sene üretilmeyen Turasan şarabının sadece iyi ürün alınan yıllarda üretildiği, bu yüzden adının seneler olduğu söyleniyor.
Sizde Merlot Şarap Evi'ne gidebilir ve bu ödüllü şarapların tadına bakabilir ve satın alabilirsiniz.
Mekanda şarap yanında peynir tabağı ve çerez servis ediliyor. Ve bence fiyatları gayet normal seviyelerde.
Ayrıca Murat Bey eşimin de tekerlekli sandalye basketbolu oynadığı takım olan YOSK'un antrenörü ayrıca Merlot Restorasyon'un yöneticisi. Sevgili eşi Asuman Hanım ise Termal Meslek Yüksekokulu'nun değerli hocalarından Yrd. Doç. Dr. Fizyoterapist Asuman Saltan.
Gözünüz kapalı gidebilir Merlot Şarap Evi'nde güzel bir akşam geçirebilirsiniz.
Ben şimdi peynirimi çerezimi meyvemi aldım bu ödüllü şarabın tadını çıkarmaya gidiyorum. Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder